SKI AREÁL KLEMA
mimo provoz
Zobrazit na:

Kde hledat informace o lyžování v českých areálech?

Lyžařská střediska už dokončují přípravu na nadcházející sezónu. Testují systémy umělého zasněžování. Okurková sezóna pomale končí. Zima je tu co nevidět.

Milovníky zimních sportů jistě potěší fakt, že téměř žádné lyžařské středisko nezdražuje. Pokud však náhodou ano, je to jen o pár desítek korun. Předpovědi meteorologů prozatím také vypadají slibně. Sněhu má být dostatek. Lyžaři mohou jásat, nadcházející sezóna bude skvělá. Kam ale vyrazit? Lyžařských areálů je v ČR téměř 300.

Pokud se rozhodnete na posledních chvíli, že vyrazíte do hor, je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou nejlepší podmínky. Informací je všude poměrně dost, některé ale nejsou příliš přesné. První možností je pořad Panorama. Možnost to je, ale né zrovna rychlá. hodinu bedlivě sledujete televizní obrazovku, pak jen na malou chvíli odejdete a stane se to, že informace z Vašeho střediska prošvihnete. Jsou zde navíc zahrnuta pouze ta střediska, která jsou za to ochotna zaplatit několik desítek tisíc ročně. Mimochodem, kdo to asi zaplatí v ceně permanentek?

Druhou možností je vyhledat Informace na internetu. Zpravodajských webů je spousta. Jestli ale chcete důvěryhodné informace, zbydou vám možnosti pouze dvě. Holidayinfo od společnosti Sitour (výrobce pořadu Panorama) jistě znáte. Web však není příliš přehledný, spousta lidí si na něj však dokázala zvyknout. Ten druhý je podle mě o něco lepší. Mluvím o portálu www.ceske-sjezdovky.cz, na kterém najdete více než 260 lyžařských středisek. Od těch největších po malé louky s jedním vlekem. Web je také přehlednější. Jen mě udivuje, že existuje stále ještě hodně lyžařů, kteří netno portál ještě neznají. Informace na něm mě osobně ještě nikdy nezklamaly.

Třetí možností je návštěva přímo oficiálních webů ski-areálů, ale ani to není výhra. Weby velkých středisek jsou obvykle přímo přecpané informacemi, které naprostá většina lidí vůbec znát nepotřebuje. Kameru, aktuální teplotu, přehled vleků a sjezdovek v provozu a další důležité věci zde mnohdy musíte hledat i několik minut. Ale světlé výjimky samozřejmě existují, není jich však mnoho. A pokud chcete vidět úplnou katastrofu, navštivte web nějakého malého střediska, více než polovina z nich je naprosto otřesná. Informace prostě musíte umět hledat. Doufám, že Vám můj článek pomohl a pomůže najít takový areál, který splní Vaše očekávání.

Čtěte také: Jak vybrat ski areál v ČR?

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 2.8.
Deštivo
16°C
10°C
Úterý
3.8.2021
Skoro jasno
18°C
13°C
Středa
4.8.2021
Deštivo
17°C
14°C
Čtvrtek
5.8.2021
Zataženo
15°C
11°C