SKI AREÁL KLEMA
mimo provoz
Zobrazit na:

Česká nebo zahraniční lyžařská střediska?

Poslední listy opadávají. Blíží se čas výběru zimní dovolené. Kam ale v zimě vyrazit? Stále však platí, že v zahraničí je výrazně dráž. Lyžování v zahraničí - pro většinu čechů je to známka určitého luxusu, jsou ale zahraniční areály opravdu výrazně lepší než ty naše?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. Oproti tomu obrovské komplexy upravených sjezdovek v Rakousku, které se s těmi našimi vůbec nedaly srovnat. Ale i v Česku lze pozorovat výrazné zlepšení. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Začalo se jezdit na jednotné skipasy, postavili se nové lanovky a svah je upravován častěji a častěji. Obvykle však chybí komplexní služby. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Bufet sice na většině míst najdete, ale na výběr budete mít pouze z několika mražených polotovarů, které Vám ohřejí v mikrovlnce. Počítat ale musíte s tím, že Vám u jídla budou mrznout ruce, vyhřívaný přístřešek u bufetu v českých areálech standart není. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale na Rakouské areály to stále nestačí. Vyjímek se najde bohužel jen běkolik. Alpská střediska mají nedostatky někde jinde. Největší problémem lyžování v zahraničí je především cena. A nejde jen o cenu skipasu, ale také ubytování a občerstvení. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Pokud se tedy rozhodnete do Alp vyrazit, doporučujeme si alespoň pár plechovek vzít s sebou. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží.

Pokud se rozhodnete pro Česko, výběr je jednoduchý, informací je všude dost. Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, pokud však máte omezený rozpočet, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. Levnější ubytování je ve Francii. Musíte ale počítat s výrazně dražsí a delší cestou. Rakousko je oproti tomu dražší, je však výrazně blíž. Je tedy ideální volbou především pro kratší dovolenou.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 2.8.
Deštivo
16°C
10°C
Úterý
3.8.2021
Skoro jasno
18°C
13°C
Středa
4.8.2021
Deštivo
17°C
14°C
Čtvrtek
5.8.2021
Zataženo
15°C
11°C